Jedeš pozdě na klauzuru a zapomněl jsi na prezentaci simulátor

Hra „Jedeš pozdě na klauzuru a zapomněl jsi na prezentaci simulátor“ nebo zkráceně JPKZPSimulator byla vytvořena studenty prvního ročníku ateliéru Game Design na Fakultě multimediálních komunikací, UTB Zlín.

Zadání bylo přijít s jednoduchou hříčkou pro oslavu 20tých narozenin fakulty, která by se dala vyrobit v úzkém teamu 4lidí, za pedagogického dozoru. Studenti si museli projít kolečkem vymyšlení nápadu, jeho obhajoby a následného rozdělení rolí až po marketingovou propagaci samotné hry v podobě krátkého traileru.

V simulátoru ze žánru text ‚n‘ drive her se projedete cyklostezkou ve Zlíně, vyhýbáte se známým profesorům a zároveň se snažíte napsat svou prezentaci, než dojedete do školy. Za zmínku ještě stojí fakt, že veškeré zvuky i autorskou hudbu do hry dodali studenti spřáteleného ateliéru Audiovize.

Hra je volně ke stažení na platformě itch.io pro opeační systém Windows a MacOS

Petr Medveď

Lucie Gajdošová