Návrh chodby vysokoškolských kolejí U6, Zlín

„Zlínské metro“

Našim zadaním bolo vytvoriť návrh na rekonštrukciu chodby na vysokoškolských internátoch v Zlíne.

Prečo „Zlínské metro“?

Vysokoškolský internát je pre mnohých pomyselnou bránou k novej etape života. Keďže ubytovaní hostia sú najmä cudzinci, prišlo mi zaujímavé im prostredníctvom chodby predstaviť pre nich nové mesto – Zlín. Mojou hlavnou myšlienkou je zobraziť na stenách mapy Zlína, na ktorých budú vyznačené zaujímavé body. Konkrétne by išlo o body, ako reštaurácie, kluby, atrakcie, športoviská, kultúrne pamiatky, kaviarne, školy a história. Tak, aby si každý našiel to svoje.

Mapy sú vždy zobrazené oproti sebe. Na jednej je zobrazený len rýchly prehľad s bodmi a na druhej záujmové body s qr-kódom. Aby sa ubytovaným mapy a tieto atrakcie nezunovali, pri atrakcii je len qr-kód, ktorý si môžu hostia načítať v mobile a ukáže sa im o akú atrakciu ide. Celá chodba tak pôsobí interaktívne a študenti môžu každý deň objavovať nové miesta nielen po chodbe, ale aj v meste. Môžete sa pomyselne posúvať po chodbe atrakciami, cestujete podobne ako v metre.

Navigačný systém som zvýraznila, aby bol viac viditeľný a existujúce farebné označenie som ponechala v pôvodných farebných odtieňoch.

V lobby je zachované posedenie z nehorľavého materiálu.

Plagát

Dominika Jarošová