Návrh chodby vysokoškolských kolejí U6, Zlín

Projekt se zabývá návrhem chodby na vysokoškolských kolejích ve Zlíně. Při mé první návštěvě jsem si všimla několika detailů, se kterými jsem se rozhodla pracovat. Místo nebylo dobře osvětlené, jednotlivé části byly řešeny jinými styly a jako celek spolu nehrály. Na spoustě míst se také nacházely nevyužité výklenky, které jsem se rozhodla vyplnit.

Ve svém návrhu využívám kovové ohýbané tyče, které mají zároveň magnetickou funkci a na některých místech tak mohou fungovat jako prostor pro vytváření vzpomínek pomocí přichytávání fotek atd…

Barevnost je laděna do neutrálních, šedých tónů doplněna o barvu univerzity, která je zároveň kontrastem pro únikové značení.

Jedním z hlavních nevyplněných míst byl prostor vedle výtahu. Rozhodla jsem se zde navrhnout otevřenou galerii pro výstavu prací studentů z FMK. Jelikož v tomto prostoru bydlí převážně studenti, mohli by se touto formou navzájem inspirovat.

Důležitým prvkem je také orientační systém. Chodba je členěna na pět schodišť s výtahy. Z jednotlivých schodišť je možné se dostat do pokojů. Navrhla jsem orientační systém formou zaznačení čísel pokojů na půdoryse, umístěném vedle recepce. U jednotlivých schodišť v chodbě jsou pak zaznačena stejná čísla pokojů.

Fotky modelu

Markéta Smětáková