Zpřístupnění památek prostřednictvím edukačních pomůcek se zaměřením na zámek Kunín

Autorka diplomové práce popisuje na základě svých dosavadních oborových zkušeností historii a klíčové osobnosti zámku Kunín, který je součástí Muzea Novojičínska, příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje. V diplomové práci je uveden nový vizuální styl muzea včetně jeho poboček. Autorka dále seznamuje s edukací muzea, jeho prostředky a kulturními akcemi. V diplomové práci jsou zmíněny i požadavky na muzejního pedagoga včetně rešerše edukačních prostředků. Autorka v závěru práce přibližuje své tvůrčí postupy při návrhu konkrétní edukační pomůcky zámku Kunín pro žáky 2. stupně základní školy. Diplomantka je autorkou koncepčního, textového, grafického a produkčního řešení předmětné edukační pomůcky.

Alžběta Gregorová

Arts Management