Skauting a jeho vizuálne štýly

Skauting a jeho vizuálne štýly je práca, ktorá sa venuje výskumu vo vizuálnej sfére skautingu s prínosom pre vodný skauting, ktorého sa týka aj praktický výstup v podobe vzdelávacej príručky o vodnom skautingu, teórii a praxi.

Skauting je súčasťou mojej osoby a môjho života, rovnako ako grafický dizajn, preto som pre svoju bakalársku prácu zvolil práve túto tému. Rovnako vznikla už pred niekoľkými rokmi potreba vytvorenia vodáckej príručky pre skautov. Táto výzva už bola ponúkaná viacerým skautom grafikom, avšak žiadny nemal tú chuť, zapálenie a príležitosť graficky zalomiť túto publikáciu. Ja som sa rozhodol spracovať túto publikáciu ako bakalársku prácu, ku nej som pridal výskum o vizuálnych štýloch skautingu, nakoľko existuje iba veľmi chabé množstvo prác, ktoré sa venujú tejto problematike.

Vodný skauting – Vodnoskautská teória a prax pre kadetov NAVS

Vodný skauting je príručka, ktorá svojím obsahom dopĺňa vodnoskautskú teóriu a prax pre účastníkov vodnoskautského vzdelávania, ktorého organizátorom je Námorná akadémia vodných skautov.

Vodácke karty, sú doplnkovým aspektom práce na vodáckej príručke. Jedná sa o karty, ktoré budú slúžiť inštruktorom na kurzoch, budú pomáhať bližšie vysvetliť dané úkony, či demonštrovať na návodoch postupy a úkazy vo vodackom svete. Jedná sa o praktický presah vodáckej príručky pre inštruktorov priamo do terénu.

Matúš Ivanič

Ateliér Grafický design