Kouzelný svět optiky – 85. výročí spol. Meopta

Výstava ku příležitosti 85. výročí vzniku optického průmyslu v Československu a založení firmy Optikotechna/Meopta v Přerově. Cílem této unikátní spolupráce mezi atelierem Prostorové tvorby Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati a jeho studenty, Vlastivědným muzeem, Ústavem přístrojové techniky, Úžasným divadlem fyziky ÚdiF a tradičním výrobcem precizní optiky – společnosti Meopta – optika, s.r.o. je popularizovat technické obory a vědu mezi dětmi, co hledají své studijní směřování. Výstava se navrací k historii a kořenům české optické výroby, hravou a názornou formou prolíná reálné produkty s optickými a fyzikálními jevy. Setkávají se tu současné špičkové produkty vyráběné v laboratorním prostředí s přesností na tisícinu milimetru s produkty, které všichni známe ze své minulosti. Edukativním způsobem pak výstava přitahuje pozornost k technickým oborům, v nichž je nyní zásadní nedostatek vzdělaných mladých lidí.

Autoři prostorového řešení: Silvia Hlavová, Barbora Procházková, Veronika Maříková, Dávid Selecký

ateliér Tvorba prostoru