Návrh veletržního stánku UTB pro vysokoškolský veletrh Gaudeamus

Tato práce se zabývá kompletním návrhem veletržní expozice Univerzity Tomáše Bati minimálně pro 3 nadcházející ročníky vysokoškolského veletrhu Gaudeamus v Brně. Hlavním požadavkem bylo odlišení se od konkurence a zaujetí pozornosti vzhledem, kreativitou a praktičností. Stánek měl zároveň přitáhnout návštěvníky a potencionální uchazeče. Cílem bylo vytvoření volně průchozí expozice bez psychologických bariér s využitím vertikální prezentace za pomoci jednoho nebo více prvků pro dosažení co nejlepší viditelnosti mezi ostatními stánky.

Původní návrh předkládá řešení expozice v podobě do centra umístěného objektu stěny, která je ve středové části perforována otvorem a na obou koncích vybavena schodištěm k volnému průchodu expozicí z jedné strany na druhou. V prostoru tato zeď funguje jako nositel myšlenky, sloganu, loga univerzity a díky otvoru a schodišti se z ní stává multifunkční informační objekt k přesunu návštěvníků. Samotná zeď by sama o sobě nebyla dostatečně vertikálním prvkem, proto byla do prostoru nad ní umístěna závěsná konstrukce, která se stala hlavní atrakcí celé expozice. Tato konstrukce je zde vytvořena v podobě vzducholodi, tedy prostorově objemného prvku, který v prostoru nelze přehlédnout z kteréhokoli úhlu.

VÝKRESOVÁ DOKUMENTACE

VIZUALIZACE

Realizace veletržního stánku UTB

Pro realizaci byla vytvořena druhá (finální) varianta podoby veletržního stánku. Ta do konceptu nezahrnovala využití vnitřního prostoru vzducholodi a s tím spojenou funkci schodiště a stěny jako přemostění přes expozici s možností nahlédnutí do vzducholodi. Nová varianta s sebou nesla i menší změny v podobě sezení a grafiky umístěné na ploše stěny.

VÝKRESOVÁ DOKUMENTACE

VIZUALIZACE

REALIZACE (GAUDEAMUS BRNO 2022)

Filip Vltavský