Obalový design hraček pro děti

Tato hračka byla inspirována kruhem. Rozvíjí fantazii a motoriku. Je určená pro děti, ale pracovat s ní může kterákoliv věková skupina. Skládačka může pomoci s rozvíjením motoriky i u starších lidí, ale i u lidí v rámci rehabilitací. Uživatel si může skládat cokoliv, co jej napadne anebo se může zaměřit na návody přiložené k hračce, kterých se může a nemusí držet. Hračka byla navržena do 3 kolekcí. Hospodářská zvířata, lesní zvířata a exotická zvířata (celkem 24 zvířat). Návody jsou stylisticky psané pro děti, aby se díky nim naučily rozpoznávat charakteristické znaky zvířat a podle nich i tvořit.

Obal doprovází hračku pro děti. Součástí obalu je také návod k použití a sáček. Obal samotný učí děti disciplíně a rozpoznávání tvarů. Tyto tvary pak děti umisťují do přihrádky v obalu. Na obale je znázorněno pomocí piktogramů, co bude hračka u dítěte rozvíjet: motoriku, fantazii a vnímání.

Návod k použití je psán formou pro děti, aby se i během toho děti učily rozpoznávat nová zvířátka (např. exotická). Výřez na obale umožňuje dotek na samotnou hračku. Tento otvor při umístění hračky opět rozvíjí fantazii

Tereza Kliglová

absolvent