Farní stodola Velký Ořechov, ideová studie komunitního centra

V této práci se zabývám revitalizací farní stodoly a přilehlé hospodářské budovy za účelem vytvoření komunitního centra nejen pro farníky, ale také všechny obyvatele vesnice Velký Ořechov. Hlavním cílem mé práce bylo propojení těchto dvou budov, jejich vzájemná komunikace a vazby. Zaměřila jsem se na úpravu staveb samotných a jejich exteriéru. S respektováním původních staveb a atmosféry místa. Stodola je navržena jako reprezentativnější otevřený prostor s respektováním stávajícího rozvržení a větracích otvorů. Ve stodole se v 1NP nachází společenský sál, sociální zázemí, šatna a kuchyňka. Ve 2NP se nachází galerie a víceúčelová místnost. Hospodářská budova je určena ke každodennímu využití, s prostorem pro děti, s větším zázemím a skladem. Budova je rozdělena na čtyři části, součástí je i venkovní přístřešek. V budově je sklad, sociální zázemí, kuchyňka, prostor pro případné trhy/ jarmarky, dílna/třída/klubovna, dětská herna.

Martina Doležalová