Je nám dvacet

Klauzurní práce k výročí založení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se sloganem „Je nám dvacet.“. S kolektivem autorů jsme se rozhodli zpracovat toto téma jako sérii animací, z nichž každá reprezentuje některou z fakult nebo součástí univerzity. Jednotlivé animace jsme spojili v jedno video a doplnili jej o data založení, hudbu a zvukové efekty. Součástí videa je také společná část úvodu, na němž se podílel každý z tvůrců ve svém zvoleném osobitém stylu.

Jednotícím prvkem animace bylo použití univerzitní oranžové barvy v každé scéně a použitý font. Spolupráce se pak promítla hlavně v přechodech jednotlivých snímků, ty autoři vytvářeli spolu, s návazností na příběhy a tak, aby vznikl kompromis mezi jednotlivými storyboardy. Stejně tak na úvodní sekvenci se podíleli všichni autoři společně.

Fakultu managementu a ekonomiky jsem chtěla znázornit netradičně a do animace zařadit i méně typické aspekty jejích ústavů. Ve svojí frame by frame ručně kreslené animaci pracuji s vyobrazením grafů a statistik, managementu a například také regionální rozvoj. Paleta je také uzpůsobená hlavní barvě FAME v kombinaci s univerzitní oranžovou.

Autor

Klára Bárová

absolvent
Ateliér Digitální design