Výstava ptačích budek Napajedla

Konceptem celé této exteriérové expozice je seznámení veřejnosti se světovou architekturou zpracovanou do podoby ptačích budek. Na náměstí v Napajedlích se tak objeví více či méně známé významné budovy z celého světa. Hlavním důvodem, proč jsem ji umístila právě na náměstí je, aby se s ní mohlo seznámit co největší množství lidí během běžného dne při cestě do školy, zaměstnání a nebo za nákupy či zábavou. Výstava tak může přispět nejen k oživení celého prostoru, ale být i zajímavým zdrojem vědomostí.

Stojany představující jednotlivé státy jsou rozmístěny dle přibližné zeměpisné polohy po Masarykově náměstí, na kterém bude křídovým sprejem liniemi naznačená mapa světa.

Centrem celého „Napajedelského světa“ bude Česká republika. K ní budou ostatní státy orientovány šipkou s udanou vzdáleností v km.

Každý stojan je originální. Konstrukce je přizpůsobena daným budkám, které zde budou zavěšeny.

Základní rozměry

Materiálové řešení stojanů: žlutě lakovaná konstrukce z ocelových tyčí v kombinaci s modřínovým dřevem.

Karolína Kocmanová